Хроника

Ограбен стан во Аеродром

Непознато лице вчера ограбил стан во скопската населба Аеродром, сопственост на 32-годишниот Д.Ц. Како што соопшти полицијата крадецот украл Златен накит, мобилен телефон…

пред: 718 дена Оригинален напис: Meta.mk

Откриени 12 илегални мигранти кај Неготино

Дванаесет илегални имигранти од Иран вчера се откриени во возило „Фолксваген Шаран“ со скопски регистарски таблички. Мигрантите, кои се откриени на автопатот на…

пред: 718 дена Оригинален напис: Meta.mk

Сопственичка на фирма од Виница осомничена за фалсификување пари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднела кривична пријава против З.А. (36), која се товари за фалсификување пари, соопшти полицијата. Осомничената, според полицијата,…

пред: 722 дена Оригинален напис: Meta.mk