Хроника

Обвинетиот за убиството на медицинската сестра бил жртва на семејно насилство

Блиски роднини на Никола Кузмановски, обвинет за убиството на медицинската сестра Дијана Здравковска, кое се случи на 9 јануари годинава на Детската клиника…

пред: 792 дена Оригинален напис: Meta.mk

Финансиска полиција: Во акцијата „Геодет“ уапсени 19 лица за катастарски малверзации

Вкупно 19 лица, од кои деветмина актуелни и двајца поранешни вработени во Агенцијата за катастар на недвижности, еден сопственик на приватна геодетска фирма…

пред: 793 дена Оригинален напис: Meta.mk

Медицинска сестра осомничена за кражба на 400 ампули „диазепам“

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против 44-годишната К.Ч., вработена како медицинска сестра во локалната болница, осомничена дека украла 400 ампули „диазепам“, информираат од…

пред: 793 дена Оригинален напис: Meta.mk

Пожар во стан на улица Шумадинска

Пожар зафати стан од станбена зграда на улица Шумадинска во скопската општина Центар. На местото на пожарот има две противпожарни возила и две…

пред: 793 дена Оригинален напис: Meta.mk

Фрлен молотов коктел во локал во Тетово

Непознат сторител, утрово околу 4 часот, фрлил молотов коктел на улицата ЈНА во Тетово, кај угостителскиот објект „Бар код“, соопшти полицијата. Како што…

пред: 793 дена Оригинален напис: Meta.mk

Пожар целосно пеплоса куќа во Тетово

Пожар што избувнал синоќа, околу 20.30 часот, во семејна куќа во Тетовско, целосно го пеплосал домот на шестчлено семејство. Огнот први го забележале…

пред: 794 дена Оригинален напис: Meta.mk

Кавадарчанец повреден со нож откако му се расипало возилото со кое шверцувал мигранти

Полициски екипи вчеравечер, на стариот пат за Градско, затекнале 17-годишен малолетник од Неготино и 19-годишно момче од Кавадарци кои со возила транспортирале петмина…

пред: 794 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбена златарница во Скопје

Вчера околу 19.15 часот во Скопје на улица „Кеј 13-ти Ноември“ непознат сторител вооружен со огнено оружје извршил разбојништво во златара „Рубин“, информираат…

пред: 796 дена Оригинален напис: Meta.mk