Хроника

Пет кривични пријави против лица вмешани во акцијата „Гора“

Постапувајќи по организирана акција „Гора“, минатиот месец единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе пет…

пред: 616 дена Оригинален напис: Meta.mk

Двајца мигранти откриени во возило на патот Куманово-Крива Паланка

На магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, кај местото наречено Нато клучка, од страна на полициски службеници било сопрено патничко возило „бе-ем-ве“ во сопственост на…

пред: 618 дена Оригинален напис: Meta.mk

Дебранец си ја обљубил 14-годишната ќерка

Полициската станица Дебар му поднесе кривична пријава на 48-годишниот жител на овој град, поради постоење основи за сомневање дека сторил родосквернавење. Основниот суд…

пред: 619 дена Оригинален напис: Meta.mk

Уапсени лажните полицајци што ограбија двајца марокански мигранти кај Миравци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија ги упасила и поднела кривични пријави против тројца жители на селото Миравци, кои лажно претставувајќи се како…

пред: 620 дена Оригинален напис: Meta.mk

Српски државјанин баран од Интерпол поради убиство, приведен на Табановце

Државјанин на Србија, кого Интерпол Австрија го бара со потерница, вчераутро бил приведен на граничниот премин Табановце при влез во Македонија, соопшти полицијата.…

пред: 620 дена Оригинален напис: Meta.mk

Српски државјанин баран од Интерпол поради убиство, приведен на Табановце

Државјанин на Србија, кого Интерпол Австрија го бара со потерница, вчераутро бил приведен на граничниот премин Табановце при влез во Македонија, соопшти полицијата.…

пред: 620 дена Оригинален напис: Meta.mk