Хроника

Општина Аеродром: Ако се докаже дека воспитувачка тепала дете, ќе се спроведат санкции

Општина Аеродром со соопштение порача дека доколку се докаже дека има вина кај воспитувачката осомничена дека во понеделникот неколкупати удрила 6-годишно дете по…

пред: 374 дена Оригинален напис: Meta.mk

Скопјанка пријавила дека воспитувачка го тепала нејзиниот шестгодишен син

Скопјанка во Полициската станица Аеродром вчера пријавила дека нејзиниот шестгодишен син бил тепан од воспитувачка во градинка, соопшти СВР Скопје, појаснувајќи дека се…

пред: 374 дена Оригинален напис: Meta.mk

Триесетгодишна девојка пронајдена мртва во тоалет на трговски центар во Скопје

Триесет годишна девојка синоќа била пронајдена мртва во тоалетите на трговски центар во Скопје, информираше денеска Министерството за внатрешни работи. Според полицијата, вечера…

пред: 379 дена Оригинален напис: Meta.mk

Приведени 15 малолетници кои учествувале во тепачка и каменувале автобус на ЈСП во Ченто

Петнаесет малолетници вечерва се приведени поради учество во тепачка меѓу две групи на улицата Алија Авдовиќ во скопската населба Ченто, потврди Министерството за…

пред: 380 дена Оригинален напис: Meta.mk