Хроника

Загина работник во Виница

Работник вчера починал од тешките повреди што ги задобил паѓајќи од три метри височина. Несреќата се случила околу 14,40 часот во Виница, кога…

пред: 32 дена Оригинален напис: Meta.mk

Голем пожар во бараките кај ГУЦ на Партизанска

Голем пожар избил во бараките кај скопското училиште „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди. Противпожарни екипи…

пред: 34 дена Оригинален напис: Meta.mk

Изгорел автомобил во Ченто

Во пожар ноќеска изгорел автомобил „голф 5“ во скопската населба Ченто. Како што соопшти СВР Скопје, 31-годишен скопјанец околу 1 часот по полноќ, …

пред: 37 дена Оригинален напис: Meta.mk

Запленети 7 килограми хероин на граничниот премин Богородица

Царинските инспектори од одделението за оперативни работи за време на велигденските празници на граничниот премин Богородица заплениле 7 килограми хероин, соопштија денеска од…

пред: 37 дена Оригинален напис: Meta.mk

ОЈО го истражува вчерашното убиство на Матка

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредби за спроведување на истражна постапка против две 19-годишни лица, осомничени за вчерашниот…

пред: 39 дена Оригинален напис: Meta.mk