Хроника

Триесетгодишна девојка пронајдена мртва во тоалет на трговски центар во Скопје

Триесет годишна девојка синоќа била пронајдена мртва во тоалетите на трговски центар во Скопје, информираше денеска Министерството за внатрешни работи. Според полицијата, вечера…

пред: 20 дена Оригинален напис: Meta.mk

Приведени 15 малолетници кои учествувале во тепачка и каменувале автобус на ЈСП во Ченто

Петнаесет малолетници вечерва се приведени поради учество во тепачка меѓу две групи на улицата Алија Авдовиќ во скопската населба Ченто, потврди Министерството за…

пред: 20 дена Оригинален напис: Meta.mk

Жител на Визбегово ранет со пиштол

Ноќеска, во 1.15 часот по полноќ во полициската станица во Велес медицинско лице од општата болница во градот пријавило дека кај нив било…

пред: 26 дена Оригинален напис: Meta.mk