Хроника

Запленети 7 килограми хероин на граничниот премин Богородица

Царинските инспектори од одделението за оперативни работи за време на велигденските празници на граничниот премин Богородица заплениле 7 килограми хероин, соопштија денеска од…

пред: 8 дена Оригинален напис: Meta.mk

ОЈО го истражува вчерашното убиство на Матка

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредби за спроведување на истражна постапка против две 19-годишни лица, осомничени за вчерашниот…

пред: 10 дена Оригинален напис: Meta.mk

Нападнат и ограбен жител на Инџиково

Триесет и деветгодишниот Б.Д. од скопското село Инџиково вчера попладне бил нападнат од четири лица. Го натепале и му ги одзеле паричникот во…

пред: 10 дена Оригинален напис: Meta.mk

Малолетник убиен на Матка

Седумнаесет годишниот Х.И. е убиен денеска во скопското село Матка, откако при тепачка со 19-годишниот Е.А. (2000) бил прободен со нож. Како што…

пред: 11 дена Оригинален напис: Meta.mk

Внук си ја убил бабата во Прилеп

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Прилеп во текот на ноќта изврши увид во семејна куќа во Прилеп во која се…

пред: 12 дена Оригинален напис: Meta.mk