Хроника

Почина војник на АРМ откако му се слошило на полигонот Криволак

Војник на Армијатана Република Македонија вчера починал откако му се слошило на воениот полигон Криволак, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Станува збор…

пред: 10 дена Оригинален напис: Meta.mk

Статистика на МВР: Мажите најмногу вршат семејно насилство, а жените се најчести жртви

Во првите шест месеци од оваа година, полицијата поднела кривични пријави против вкупно 388 лица осомничени за семејно насилство, покажуваат статистичките податоци на…

пред: 14 дена Оригинален напис: Meta.mk

На битолчанец му украле 500.000 денари

Непознат сторител синоќа во Битола украл разновиден накит и пари, стекнувајќи противправна имотна корист од 500.000 денари, соопшти МВР. Крадецот, вчера околу полноќ,…

пред: 15 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбена аптека во Скопје

Непознато лице со закана со нож ограбило аптека синоќа во 21 часот на улица Бутелска во Скопје. Напаѓачот со нож им се заканил…

пред: 16 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбени три момчиња под закана со пиштол

Тројца тинејџери околу 1:30 часот синоќа биле ограбени во центарот на Скопје од три непознати лица, информираа од МВР. Според полицијата, непознатите машки…

пред: 16 дена Оригинален напис: Meta.mk