Хроника

Шверцери фатени на „Табановце“ со големо количество антички монети и други артефакти

Македонски државјанин што живее во Виена и српски државјанин што живее во валандовско Марвинци добија кривични пријави поради шверцување антиквитети. Случајот бил откриен…

пред: 284 дена Оригинален напис: Meta.mk

Хигиеничар турнал ученик по скали

СВР Битола соопшти дека во саботата хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола турнал ученик по скалите. Според полицискиот билтен, околу 15 часот…

пред: 306 дена Оригинален напис: Meta.mk

Кавадарчанец одбивал лекарска помош, а потоа бил пронајден мртов

Кавадарчанец вчера ноќта бил пронајден починат пред Здравствен дом Кавадарци, откако претходно пијан правел проблеми на вработените и одбивал лекарска помош, соопшти МВР.…

пред: 327 дена Оригинален напис: Meta.mk