Хроника

Прегазена жена кај „Буњаковец“, дебармаалци бараат средување на сообраќајниот хаос

Повозрасна жена била прегазена и усмртена утринава од комби што се движело наназад кај основното училиште „Коле Неделковски“ во близина на Министерството за…

пред: 9 часа Оригинален напис: Meta.mk

На „Блаце“ запленети 22 килограми марихуана

Вкупно 22 килограми марихуана скриени во џип биле откриени од цариниците на граничниот премин „Блаце“ завчера вечерта, соопшти Царинската управа на Република Македонија.…

пред: 2 дена Оригинален напис: Meta.mk

Дилавер Бојку – Леку убиен на плажа во Струга

Контроверзниот струшки бизнисмен Дилавер Бојку – Леку денеска попладне е застрелан на плажата Аква скај, потврдија за „Мета“ извори од истрагата. Непознато лице…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

Дилавер Бојку – Леку убиен на плажа во Струга

Контроверзниот струшки бизнисмен Дилавер Бојку – Леку денеска попладне е застрелан на плажата Аква скај, потврдија за „Мета“ извори од истрагата. Непознато лице…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

Обвинителството почна истрага против полицаецот што пукаше во момчињата

Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица донел Наредба за спроведување на истражна постапка против полицаецот што во петокот вечерта со службениот…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

Полицаец застрелал двајца малолетници во Струмица, обвинителството врши увид

Полицаец синоќа со службениот пиштол застрелал двајца малолетници во Струмица, од кои едниот со тешки повреди бил хоспитализиран на Клиниката за анестезија, реанимација…

пред: 5 дена Оригинален напис: Meta.mk

Полицијата привела двајца Англичани и двајца Украинци се препродавање билети за Супер купот

Полицијата денеска привела четири странски државјани поради недозволена препродавање билети за „Супер купот“. Како што соопшти МВР, во 17.40 часот на плоштад Македонија…

пред: 9 дена Оригинален напис: Meta.mk

Приведени диви продавачи на стока со брендовите на тимовите од Супер купот

Полицијата денеска на Плоштад Македонија привела две лица поради продажба и дистрибуција на неавторизирана стока со брендови на фудбалските клубови „Реал Мадрид“ и…

пред: 9 дена Оригинален напис: Meta.mk