Хроника

Статистика на МВР: Мажите најмногу вршат семејно насилство, а жените се најчести жртви

Во првите шест месеци од оваа година, полицијата поднела кривични пријави против вкупно 388 лица осомничени за семејно насилство, покажуваат статистичките податоци на…

пред: 8 дена Оригинален напис: Meta.mk

На битолчанец му украле 500.000 денари

Непознат сторител синоќа во Битола украл разновиден накит и пари, стекнувајќи противправна имотна корист од 500.000 денари, соопшти МВР. Крадецот, вчера околу полноќ,…

пред: 9 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбена аптека во Скопје

Непознато лице со закана со нож ограбило аптека синоќа во 21 часот на улица Бутелска во Скопје. Напаѓачот со нож им се заканил…

пред: 10 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ограбени три момчиња под закана со пиштол

Тројца тинејџери околу 1:30 часот синоќа биле ограбени во центарот на Скопје од три непознати лица, информираа од МВР. Според полицијата, непознатите машки…

пред: 10 дена Оригинален напис: Meta.mk