граѓани

Поповски презентираше алатка за отчетност: Потрошивме двојно помалку од претходниците

Помалку од двојно државни пари потрошиле функционерите на оваа влада во првите шест месеци од стапувањето на функцијата, во однос на функционерите на…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, дејствува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува…

пред: 11 дена Оригинален напис: Meta.mk

Швајцарската влада ќе помогне со 5,4 милиони франци за регионален развој

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и амбасадорката на Швајцарија во Македонија, Сибил Сутер Тејада го претставија новиот проект „Оддржлив и инклузивен рамномерен…

пред: 26 дена Оригинален напис: Meta.mk

Бројот на патници во јануари е зголемен за 18,7 отсто во однос на истиот месец лани

Во јануари годинава, од двата аеродроми превезени се вкупно 151.381 патници, што претставува зголемување од 18,7 отсто споредено со истиот месец лани, информираат…

пред: 32 дена Оригинален напис: Meta.mk

„Македонија сообраќај“ нема лиценца, затоа не сообраќа на релација Скопје – Солун

Министерството за транспорт и врски информираше дека превозникот „Македонија сообраќај“ не сообраќа на релацијата Скопје – Солун, бидејќи нема лиценца. „На превозникот „Македонија…

пред: 48 дена Оригинален напис: Meta.mk

ВМРО-ДПМНЕ: Стандардот на граѓаните е загрозен, економскиот развој стагнира

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот, Владо Мисајловски и генералниот секретар, Игор Јанушев денеска се сретнале со претседателите на општинските комитети…

пред: 48 дена Оригинален напис: Meta.mk