гости

Во Охрид за празникот најбројни ќе бидат туристите од Турција и од Западна Европа

Велигденската атмосфера во Охрид, како што најавуваат хотелиерите, ќе се повтори и за претстојниот продолжен првомајски празничен викенд. Освен домашните туристи, се очекуваат…

пред: 364 дена Оригинален напис: Meta.mk

Во Охрид за празникот најбројни ќе бидат туристите од Турција и од Западна Европа

Велигденската атмосфера во Охрид, како што најавуваат хотелиерите, ќе се повтори и за претстојниот продолжен првомајски празничен викенд. Освен домашните туристи, се очекуваат…

пред: 364 дена Оригинален напис: Meta.mk

МВР: Пратеникот Димитриевски ги нападнал гостите во ресторанот

Министерствот за внатрешни работи соопшти дека против пратеникот Максим Димитриевски ќе биде поднесна соодветна пријава во врска со синоќешниот инцидент во кумановски ресторан.…

пред: 385 дена Оригинален напис: Правдико

МВР: Пратеникот Димитриевски ги нападнал гостите во ресторанот

Министерствот за внатрешни работи соопшти дека против пратеникот Максим Димитриевски ќе биде поднесна соодветна пријава во врска со синоќешниот инцидент во кумановски ресторан.…

пред: 385 дена Оригинален напис: Правдико

Вилма Трајковска, Мукаетов и други бизнисмени беа на молитвениот појадок со Трамп

Неколку познати бизнисмени од Македонија како и вицегувернерката на Народна банка, Маја Кадиевска-Војновиќ присуствуваа на молитвениот појадок во Вашингтон во организација на новиот…

пред: 447 дена Оригинален напис: Meta.mk