гориво

Поранешниот градоначалник на Кривогаштани допуштал во приватни возила да се става гориво на општинска сметка

Прилепската полиција до соодветното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Кривогаштани, Т.З. (48) поради постоење основи на сомнение за…

пред: 30 дена Оригинален напис: Правдико

МВР му поднесе кривична и на поранешниот градоначалник на Свети Николе

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднела кривична пријава пријава против поранешниот градоначалник на Свети Николе, Зоран Тасев, поради злоупотреба на службената…

пред: 158 дена Оригинален напис: Meta.mk

НАМЕСТО ЛУКСУЗИРАЊЕ СО СЛУЖБЕНИТЕ ВОЗИЛА – ПИТКА ВОДА ВO СЕКОЈ ДОМ

Автор: Бјанка Станковиќ                Ангела Петровска                Ангела Рајчевска   Општините трошат огромни суми за гориво и за сервисно одржување на своите службени возила. Во голем…

пред: 238 дена Оригинален напис: СКУП

Горивата поскапуваат за еден денар по литар

Бензинот и дизел-горивото од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена…

пред: 256 дена Оригинален напис: Meta.mk