гарет

Средба Ахмети-Гарет: ДУИ е посветена на судските реформи и реформите во безбедносниот систем

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети денес во седиштето на ДУИ во Тетово се сретна со Британскиот Амбасадор во Македонија Чарлс…

пред: 96 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Велика Британија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со амбасадорот на Велика Британија, Чарлс Гарет. Амбасадорот Гарет му го честита изборот…

пред: 233 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Гарет: Случувањата во Парламетот го уриваат неговиот кредибилитет

Британскиот амбасадор во Македонија Чарлс Гарет смета дека случувањата со одолговлекувањето на конститутивната седница во македонското Собрание, го урива угледот на оваа институција…

пред: 312 дена Оригинален напис: Македонија – А1он