форум

Заев утре на економски форум во Виена

Премиерот Зоран Заев утре ќе учествува на Економскиот форум „Дијалог за иднината 2017“, што се одржува во Виена, Австрија. Заедно со него, на…

пред: 109 дена Оригинален напис: Meta.mk

СКУП на Националниот форум на Цивика Мобилитас

“Во изминатите неколку години можевме да видиме дека организациите на граѓанското општество уживаат поголема доверба кај нивните конституенти, влијанието од нивните акции станува…

пред: 150 дена Оригинален напис: СКУП

Николовски на Форум во Словенија, за да се зголеми трговијата со земјоделски производи

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски од денеска до 26 август, ќе учествува на 12. „Форум за агро-трговија и економска соработка…

пред: 182 дена Оригинален напис: Meta.mk

Николовски на Форум во Словенија, за да се зголеми трговијата со земјоделски производи

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски од денеска до 26 август, ќе учествува на 12. „Форум за агро-трговија и економска соработка…

пред: 182 дена Оригинален напис: Meta.mk

Форум во Белград: Македонија да спроведе реформи во управувањето со јавни финансии

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовска, и министерот за…

пред: 259 дена Оригинален напис: Meta.mk