Економија

Почна со производство фабриката „АРЦ Аутомотив Македонија“

Фабриката за производство на инфлатори за воздушни перничиња „АРЦ Аутомотив Македонија“ денеска почна со работа во технолошко-индустриската развојна зона во Бунарџик. Инвестицијата изнесува…

пред: 805 дена Оригинален напис: Meta.mk

„Мајкрософт Македонија“ и „ТДК компјутери“ потпишаа договор за дистрибуција

„Мајкрософт Македонија“ и компанијата „ТДК компјутери“ потпишаа договор за дистрибуција и тоа во делот на количинско лиценцирање (Volume Licensing ). „Микрософт Македонија“ на…

пред: 806 дена Оригинален напис: Meta.mk

На „Тошиба“ ѝ се заканува казна од 60 милиони долари поради лажни финансиски извештаи

Јапонскиот пазарен регулатор соопшти дека електронскиот гигант „Тошиба“ би можел да биде казнет со рекордни 60 милиони долари поради „надувување“ на профитот, со…

пред: 806 дена Оригинален напис: Meta.mk