ДУИ

Средба Ахмети-Фалатко: ДУИ ќе продолжи да биде промотор на западните, евроатлантски вредности

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети на работна средба ја пречека Сузан Фалатко, в.д. директорката на канцеларијата за Југоцентрална Европа при…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Груби: Конечното решение за спорот со името да биде достоинствено и взаемно прифатливо

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби и посредникот на Обединетите Нации за спорот со името Метјуц Нимиц на работен ручек во Њујрок разговарале општо…

пред: 7 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

„Вистината за ДУИ“: По 5 илјади евра месечно повеќе му се исплаќале на приватниот партнер за зонско паркирање во Гостивар

Во рамките на кампањата „Вистината за ДУИ“, денеска прес-конференција одржа портпаролот на ЈП „Јавни паркиралишта и зеленило”, Расим Абдул, при што информираше за…

пред: 10 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Ахмети ја покани опозицијата да го поддржи процесот за решавање на спорот за името

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети денес оствари средба со Амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние. Ахмети и Тимоние разговараа…

пред: 16 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Ахмети: Референдум за името би можело да го комплицира процесот

Решението побрзо ќе се постигне со ратификација на договорот за името во парламентот, додека евентуалниот референдум може да го комплицира процесот, смета лидерот…

пред: 16 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

„Вистината за ДУИ“ – Таравари: Градежното земјиште го продале за смешни цени

Во рамките на кампањата „Вистината за ДУИ”, градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, на прес конференција презентираше дел од злоупотребите кои се направени во…

пред: 17 дена Оригинален напис: Македонија – А1он