дпмне

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ стана полноправна членка на Центристичката Демократска Интернационала

„ВМРО-ДПМНЕ денес на самитот во Будимпешта стана полноправна членка на Центристичката Демократска Интернационала која е светска организација на десни политички партии. Ова е…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Скопје сè уште ги чувствува последиците од погубните политики на ВМРО-ДПМНЕ

„Несериозно и лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да обвинува некого за неспособност кога токму кадрите на ВМРО-ДПМНЕ кои раководеа со Град Скопје и скопските општини,…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Колариќ: Досегашниот мандат на Шилегов, е мандат на изневерени очекувања, без проекти и работа

„Денес градоначалникот Петре Шилегов на седницата за советнички прашања треба да одговори на неколку крупни прашања кои ги интересираат скопјани: • Зошто и…

пред: 2 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

СДСМ: Администрацијата денеска работи слободно и во интерес на сите граѓани, партизацијата беше карактеристика на ВМРО-ДПМНЕ

„Партизацијата, злоупотребата и притисоците врз вработените во администрацијата беа главна одлика на работата на ВМРО-ДПМНЕ којашто 11 години ги злоупотребуваше државните институции за…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Повеќе од три месеци десетина македонски патриоти лежат без никаков основ по затворите

„Додека економијата тоне, трошоците за живот растат, а граѓаните секојдневно осиромашуваат власта на СДСМ предводена од Зоран Заев, со цел да го отргне…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси и да придонесат за градење на интегрирани општества

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Соговорниците…

пред: 4 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите да не се злоупотребуваат за одмазда и реваншизам

„Мерката притвор е злоупотребена. Невини глумци, режисери, пратеници, граѓани се држат во притвор во катастрофални услови. Maкедонија е единствената држава во Европа каде…

пред: 4 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Јорданов: 100 дена локална власт на Филип Темелковски се 100 дена класично недомаќинско и расипничко работење

„На средно земјоделско училиште во Драчево каде што учат стотици ученици потребна му е нова зграда. Во училиштето „Рајко Жинзифов“ потребна е нова…

пред: 5 дена Оригинален напис: Македонија – А1он