Доналд Туск

Иванов побарал од Туск позитивна порака за деблокада на интеграцијата на Македонија

Претседателот Ѓорге Иванов на денешната средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск во Брисел побарал „нов импулс и испраќање позитивна порака“ за…

пред: 83 дена Оригинален напис: Meta.mk

Иванов во Брисел ќе се сретне со Туск

Претседателот Ѓорге Иванов од денеска во Брисел ќе се сретне со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, соопштија од кабинетот на претседателот. Иванов,…

пред: 83 дена Оригинален напис: Meta.mk

Заев побара поддршка од Туск за решавање на блокадата на процесот на пристап кон ЕУ

На средбата со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, во Брисел, денеска македонскиот премиер Зоран Заев порачал дека новата влада е подготвена да…

пред: 218 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ципрас – Туск: Балканските земји да се откажат од национализмот ако сакаат да влезат во ЕУ

Грчкиот премиер Алексис Ципрас по денешната средба со претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, во Атина, на заедничката прес-конференција посочи дека очекува од…

пред: 286 дена Оригинален напис: Meta.mk

Нокаутот на Доналд Туск

Не постои нормален човек кој би го издржал на нозе страшниот политички аперкат на Доналд Туск содржан во пораката до Иванов. повеќе

пред: 286 дена Оригинален напис: okno.mk/statii