Доналд Трамп

Кочовски: Македонскиот челик не е директно погоден од тарифите кои ги најави Трамп

Најавата за воведување на увозни тарифи за челични и алуминиумски производи од страна на американскиот претседател Доналд Трамп за Соединетите Американски Држави нема…

пред: 17 дена Оригинален напис: Meta.mk

Нетанјаху: Прашањето со Ерусалим е веќе решено

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху изјави дека нема намера да разговара со американскиот претседател Доналд Трамп за Ерусалим на Светскиот економски форум во Давос.…

пред: 54 дена Оригинален напис: Meta.mk