долари

Трамп ја шокирал Меркел: Фактура од 300 милијарди долари долг кон НАТО

Британските медиуми откриваат детали од средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и германската канцеларка Ангела Меркел, која очигледно не минала така дипломатски мирно.…

пред: 426 дена Оригинален напис: Правдико

Колку изнесува светското богатство?

Светскиот капитал во 2015 година изнесувал 512.000 милијарди американски долари, од кои повеќе од една третина се долгови. Вредноста на светскиот капитал е…

пред: 555 дена Оригинален напис: Правдико