Диво Насеље

Диво насеље: две верзии

Ако Лупевска е во право, Груевски лаже, и обратно. Дали Груевски и Мијалков ги наместиле „Тигрите“ во терористичка заседа, за да го оттргнат

пред: 11 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Се бараат начини за меѓународна истрага за „Диво насеље“, потврди Заев

Владата и претставници на меѓународната заедница бараат начин за спроведување на меѓународна истрага за неразјаснетите околности поврзани со настаните во кумановско Диво Насеље…

пред: 15 дена Оригинален напис: Правдико

Косовската влада доделува 219 илјади евра за семејствата на осудените за „Диво Насеље“

Косовската влада на својата денешна седница донесе одлука на семејствата на осудените во случајот во кумановското „Диво Насеље“ во Македонија да им исплати…

пред: 15 дена Оригинален напис: Правдико

Се бараат начини за меѓународна истрага за „Диво насеље“, потврди Заев

Владата и претставници на меѓународната заедница бараат начин за спроведување на меѓународна истрага за неразјаснетите околности поврзани со настаните во кумановско Диво Насеље…

пред: 15 дена Оригинален напис: Meta.mk

А правда за „нашата банда“?

Како може да нема истрага за кумановскиот инцидент на „македонска“ страна? Сите индиции покажуваат дека истите луѓе – ИСТИТЕ! – потоа го организираа

пред: 18 дена Оригинален напис: okno.mk/statii

Ахмети: Меѓународна истрага и анкетна комисија во Собрание за случајот „Диво Насеље“

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, на средба со францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние, му кажал дека очекува за случајот…

пред: 18 дена Оригинален напис: Meta.mk