блокада

САСА: Работата на рудникот беше загрозена поради незаконска блокада

Група поддржувачи на огранокот на Мултиетничкиот синдикат на образованието (МЕСО) од Македонска Каменица, спротивно на Законот, утринава поставиле блокада на патот што води…

пред: 37 дена Оригинален напис: Meta.mk

Опозицијата да биде разумна и да не го блокира Собранието, законот и реформите, порача Заев

Премиерот Зоран Заев очекува дебатата за законот за јазиците да се води на координација меѓу партиите кај претседателот на Собранието Талат Џафери, а…

пред: 81 дена Оригинален напис: Meta.mk

Трамп: Демократите ми дадоа „убав поклон“ за првиот јубилеј како претседател

Американскиот претседател Доналд Трамп ги обвини демократите заради тоа што американската влада е во финансиска блокада. -Демократите се многу позагрижени за илегалните мигранти…

пред: 90 дена Оригинален напис: Meta.mk

Американската влада во финансиска блокада

Делумно затварање на американските федерални служби стапи на сила по неуспешниот обид републиканците и демократите во Сенатот да постигнат компромис за буџетот. Претставничкиот…

пред: 90 дена Оригинален напис: Meta.mk

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира четири раскрсници и ќе протестира пред затворот „Шутка“

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за денеска најави блокада на четири раскрсници и протест пред Истражниот затвор во Шуто Оризари. Блокадата ќе има кај „Мавровка“ од…

пред: 123 дена Оригинален напис: Meta.mk