Балкан

Во Турција издадени налози за апсење на 360 лица од редовите на војската

Турското обвинителство издало налози за апсење на 360 лица, повеќето војници, во рамки на операцијата против приврзаниците на муслиманскиот свештеник Фетулах Ѓулен. Во…

пред: 48 дена Оригинален напис: Meta.mk

Димитров од среда во дводневна посета на САД

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, в среда во Вашингтон ќе учествува на конференција во организација на Атлантскиот совет на САД, насловена „Следната…

пред: 50 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ердоган: Ќе поднесам оставка ако опозицијата докаже дека имам сметки во странство

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул изјави дека е подготвен да си поднесе оставка доколу опозициската Народно републиканска партија докаже…

пред: 51 дена Оригинален напис: Meta.mk

Ердоган: Ќе поднесам оставка ако опозицијата докаже дека имам сметки во странство

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул изјави дека е подготвен да си поднесе оставка доколу опозициската Народно републиканска партија докаже…

пред: 51 дена Оригинален напис: Meta.mk