Балкан

Комисиите на бугарскиот Парламент ќе го разгледуваат Договорот за добрососедство

Ратификацијата на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска влегува на разгледување на две парламентарни комисии во…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

Заев – Борисов: Договорот гарантира долгорочни пријателски односи

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, кој вчера беше ратификуван во македонското Собрание, гарантира долгорочни пријателски односи меѓу Бугарија и Македонија, заеднички оцениле…

пред: 3 дена Оригинален напис: Meta.mk

Радев: Договорот за добрососедство дава силен сигнал за позитивниот развој на Балканот

Бугарскиот претседател, Румен Радев ја поздрави ратификацијата на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Бугарија и Република Македонија од страна на …

пред: 4 дена Оригинален напис: Meta.mk

Борисов и бугарското МНР го поздравија ратификувањето на Договорот за добрососедство

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов и бугарското министерство за надворешни работи попладнево го поздравија ратификувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република…

пред: 4 дена Оригинален напис: Meta.mk