Балкан

Радев: Договорот за добрососедство дава силен сигнал за позитивниот развој на Балканот

Бугарскиот претседател, Румен Радев ја поздрави ратификацијата на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Бугарија и Република Македонија од страна на …

пред: 15 часа Оригинален напис: Meta.mk

Борисов и бугарското МНР го поздравија ратификувањето на Договорот за добрососедство

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов и бугарското министерство за надворешни работи попладнево го поздравија ратификувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република…

пред: 19 часа Оригинален напис: Meta.mk