Antonio Miloshoski

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева и СЈО политички конструираат случаи без основа

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, реагираше ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на…

пред: 36 дена Оригинален напис: Meta.mk

Милошоски побара да се распише оглас за избор на нови членови на ДИК

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека е симптоматично што во моментов Државната изборна комисија е празна и нефункционална и…

пред: 83 дена Оригинален напис: Meta.mk

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни и силно мотивирани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, новите членови на Извршниот комитет на партијата, вечерва ги нарече силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од…

пред: 104 дена Оригинален напис: Meta.mk

Законот за употреба на јазиците со 9 гласа „за“ помина во Комисијата за европски прашања

Законот за употреба на јазиците го помина првото читање во собраниската Комисија за европски прашања. Пратениците со девет гласа „за“ и ниту еден…

пред: 231 дена Оригинален напис: Meta.mk

Милошоски: На локалните избори очекуваме најмногу гласови, советници и градоначалници

Пратеникот Антонио Милошоски денеска на прес-конференција во партиското седиште соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ е целосно подготвена за настап на…

пред: 263 дена Оригинален напис: Meta.mk