Актуелно

Адвокатката Бојковска со нови детали во врска со случајот со девојчето од „25 Мај“: Била поднесена кривична пријава пред шест месеци, ОЈО уште нема одговорено

Адвокатката Софија Бојковска за Академик обелоденува нови детали во врска со случајот за 13-годишното девојче штитеник на државната институција за згрижување на деца…

пред: 3 часа Оригинален напис: Фокус

Адвокатот Гажоски: СЈО мора да ја обжали пресудата за Талевска и да побара ефективен затвор

Новинарката Ивона Талевска беше осудена на условна казна од две години затвор, откако денеска во Kривичниот суд призна за затајување на данок, во …

пред: 5 часа Оригинален напис: Фокус

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од ВМРО-ДПМНЕ што го поставило Соколовски за директор на „25 Мај“ во 2006 година

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара одговорност и од оние кои го поставиле Стево Соколовски на функцијата директор на Заводот за згрижување на деца со воспитно…

пред: 6 часа Оригинален напис: Фокус

ОЈО отвора истрага за загинувањето на Калина и Александар

Македонското обвинителство отвора истрага за смртта на двајцата планинари кои загинаа на Кајмакчалан, дознава Макфакс. Според извори од обвинителството, се чекаат резултатите од…

пред: 7 часа Оригинален напис: Фокус

Отворена истрага за смртта на планинарите на Кајмаклачан

Македонското обвинителство отвора истрага за смртта на двајцата планинари кои загинаа на Кајмакчалан, дознава Макфакс. Според извори од обвинителството, се чекаат резултатите од…

пред: 7 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди

Специјалното јавно обвинителство денеска на рочиштето за предметот „Триста“ го имаше воведниот говор. Истиот Ви го пренесуваме во целост: „Една од најбитните задачи…

пред: 8 часа Оригинален напис: Фокус

Грчките спасувачи се обиделе да го спасат Александар на Кајмакчалан, но се откачил ременот

Грчките специјални единици за справување со катастрофи ги пронашле Калина и Александар уште во саботата навечер, околу 22 часот – или околу осум…

пред: 8 часа Оригинален напис: Македонија – А1он

На 16 март на обвинителна клупа седнуваат првите функционери на ДУИ обвинети од СЈО

Првите функционери на ДУИ, обвинети во случајот „Титаник 3“ на специјалното јавно обвинителство – Ејуп Алими и Исмет Гури на 16 март седнуваат…

пред: 9 часа Оригинален напис: Македонија – А1он