Ахмети

Средба Ахмети-Фалатко: ДУИ ќе продолжи да биде промотор на западните, евроатлантски вредности

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети на работна средба ја пречека Сузан Фалатко, в.д. директорката на канцеларијата за Југоцентрална Европа при…

пред: 3 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Ахмети ја покани опозицијата да го поддржи процесот за решавање на спорот за името

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети денес оствари средба со Амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние. Ахмети и Тимоние разговараа…

пред: 16 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Нимиц добивал добри совети од Ахмети, лидерот на ДУИ продолжува со поддршката за медијаторот

Медијаторот на Обединетите нации во спорот за името, Метју Нимиц, по средбата со Али Ахмети рече дека секогаш добивал добри совети од лидерот…

пред: 17 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Средба Ахмети-Гарет: ДУИ е посветена на судските реформи и реформите во безбедносниот систем

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети денес во седиштето на ДУИ во Тетово се сретна со Британскиот Амбасадор во Македонија Чарлс…

пред: 96 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Средба на Ахмети со амбасадорот на Франција Тимоние

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети денес во Скопје оствари средба со амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние. Соговорниците разговараа…

пред: 104 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

(ВИДЕО) Заев: Има незгодна состојба со еден од коалиционите партнери, но тоа е нивно право, тие одговараат пред гласачите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во Тетово се сретна со претседателот на ДУИ, Али Ахмети по што изјави дека е горд што…

пред: 115 дена Оригинален напис: Македонија – А1он

Ахмети во општина Долнени даде цврста поддршка за кандидатот на ДУИ

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денеска ги посети жителите на селата Дебреште и Житоше во општина Долнени. Лидерот на ДУИ…

пред: 116 дена Оригинален напис: Македонија – А1он