adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Заев најави поништување на конкурсот за поделба на државни пари во културата


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2019.

Конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен, изјави вечерва премиерот Заев, одоговарајќи на прашање на ТВ 24 да го коментира скандалот во културата. Од конкурсот нема да биде поништен само делот кој се однесува на поделба…

0.0000000000000

КВАЛИТЕТНОТО ИНКЛУЗИВНО ОБРАЗОВАНИЕ Е ПРЕДУСЛОВ ЗА ГРАДЕЊЕ ОТВОРЕНО ДЕМОКРАТСКО ОПШТЕСТВО


Оригинален напис: FOOM на 08-02-2019.

На 8 февруари 2019, петок, во City Hall, со почеток во 11.00 часот, ФООМ ја имаше честа да ги додели наградите на добитниците во конкурсите за средношколци „Моето образование“ и за наставници „Успешни наставници за добри наставни пракси“ и притоа…

0.0000000000000

Заев: Пријателска Грција прва го ратификуваше Протоколот за наше членство во НАТО


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2019.

По ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО во Парламентот на Грција, премиерот Зоран Заев на својот  официјален фејсбук-профил напиша дека Грција е прва земја што го ратификуваше Протоколот и: „Гордо кажуваме дека ние сме НАТО!“.   – Нашиот пријател, Република…

0.0000000000000

Заев: Нашиот пријател Грција прва го ратификува Протоколот за НАТО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-02-2019.

По ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО во Парламентот на Грција, премиерот Зоран Заев на својот официјален фејсбук-профил напиша дека Грција е прва земја што го ратификуваше Протоколот и: „Гордо кажуваме дека ние сме НАТО!“. – Нашиот пријател, Република…

0.0000000000000

Ципрас: Уште еднаш ѝ посакувам добредојде на Северна Македонија


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2019.

Би сакал, уште еднаш од тука, да ѝ посакам добредојде на Северна Македонија пријателска земја која треба да биде поддршка, а не противник во нашите напори за безбедност, стабилност,  и соработка во поширокиот регион, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас на…

0.0000000000000

Режисерката Бузалковска си поднесе оставка од Советот за култура: Господине Заев, вие ја жртвувавте културата


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2019.

Театарската режисерка Зоја Бузалковска со писмо до премиерот Зоран Заев, поднесе оставка од Советот за култура поради Годишната програма на Министерството за култура, објави порталот Слободна Европа. Во писмото кое го објави на својот фејсбук профил таа меѓудругото пишува: “Вие…

0.0000000000000

Грчкиот Парламент го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО, Македонија и официјално стана Северна


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2019.

Со 153 гласа „за“, 140 „против“ и еден воздржан, Парламентот на Грција, денеска, по речиси  11-часовна расправа го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО, јави дописничката на МИА од Атина. Ова беше последниот услов со кој Договорот од Преспа и…

0.0000000000000

Почна гласањето во грчкиот Парламент за ратификација на Протоколот за членство во НАТО


Оригинален напис: Фокус на 08-02-2019.

Во грчкиот Парламент започна гласањето за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, јави дописничката на МИА од Атина. Со прозивање, сите 300 пратеници ќе треба да кажат дали гласаат „да“, „не“ или „воздржано“ за нацрт-законот на Министерството за надворешни…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock