adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Советник на Европскиот суд застана на страна на Германија околу Законот за патни надоместоци


Оригинален напис: Правдико на 06-02-2019.

Планот на германската Влада за воведување надоместоци за користење на автопатиштата не ги дискриминира странските возачи, висок советник на највисокиот суд на ЕУ изјави во средата и препорача отфрлање на жалбата поднесена од Австрија.

Германија спроведе закон во 2015 година каде воведува патни даноци за користење на своите автопатишта.

Возачите кои имаат возила регистрирани во Германија автоматски ќе плаќаат годишна такса во износ од 130 евра, но ќе се намалат таксите за моторни возила како компензација.

Возачите кои живеат надвор од Германија можат да купат времени карти, кои ќе чинат 130 евра за една година.

Австрија, која исто така беше поддржана од страна на Холандија, се пожали дека олеснувањето на данокот за германските државјани всушност значи дека само странските државјани ќе го плаќаат овој инфрструктурен надоместок.

Воведувањето на овој надоместок не ги крши правилата на транспортната политика на ЕУ и принципот според кој корисниците и загадувачите се должни да плаќаат вакви надоместоци.

Извор: Макфакс


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock