adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

„Татковци на нацијата“: Каков претседател заслужува Македонија?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-02-2019.

Македонија е пред шестите по ред претседателски избори од осамостојувањето досега. Со ваков распоред на силите, гласачите повторно ќе се соочат со избор на партиски делегирани личности. повеќе…

0.0000000000000

Другарот Тито и гаќите за капење


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-02-2019.

Дали може да замислите кој било светски државник да се соблече на гаќи за капење и да ја собере плебисцитарната популарност на екумената? повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Грчки владика осуден за поттикнување насилство против ЛГБТИ-луѓето


Оригинален напис: Global Voices на македонски на 06-02-2019.

Катедралната црква Успение на Света Богородица во Калаврита, Грција. Фото: Матеј Бата (CC BY-SA 2.5) преку Викимедија Комонс. На 28 јануари во Грција беше донесена историска пресуда со која Амвросиос, владиката на Калаврита и Егион беше условно осуден на седум…

0.0000000000000

Ахмети и се налути на Царовска: Скандалот со пензиите го сфаќам како специјална војна против ДУИ


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2019.

Скандалот во министерството за труд и социјална политика јас го сфаќам како специјална вojнa против Демократската унија за интеграција, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју на вториот канал на МРТ. -И невладините организации и медиумите и политичките партии…

0.0000000000000

Спасовски: Имаме сомневања дека повеќе лица од МВР и надвор му биле логистика на Груевски


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2019.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 1 рече дека бегството на Никола Груевски покажало слабости на системот. Вели дека постојат сомневања и индиции за повеќе луѓе вработени во МВР, но и на други места, дека…

0.0000000000000

Шекеринска: Македонија ќе изгуби уште повеќе време ако опозицијата повторно не турне во неизвесност


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2019.

Во текот на овој месец СДСМ ќе донесе одлука за евентуални предвремени парламентарни избори, која нема да се темели на партиската желба туку ќе ги има предвид европските амбиции на земјата, изјави вечерва вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска.…

0.0000000000000

Ракометарите на Вардар триумфално во Германија, совладан Рајн Некар Левен


Оригинален напис: Фокус на 06-02-2019.

Ракометарите на Вардар со доминантна игра вечерва забележаа значајна победа со 30:27 на гостувањето кај Рајн Некар Левен во 11.коло од Лигата на шампионите. Ова беше седма победа, втора оваа сезона за македонскиот тим во десетте меѓусебни средби со РНЛ.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock