adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Брошура за оданочување на доход од закуп и подзакуп (2019)


Оригинален напис: Правдико на 04-02-2019.

Оваа брошура треба да ве упати во основните правила при пријавување на доходот кој како физичко лице – граѓанин гo остварувате од издавање во закуп или подзакуп на земјиште, станбени или деловни простории, гаражи, простории за одмор и рекреација, опрема,…

0.0000000000000

Господ, па Вангеловски


Оригинален напис: erizaov на 04-02-2019.

Бидејќи Господ има своја правда, божја правда, поразлична од овоземната и не одлучува по световните, туку по небесните канони, тогаш, станува јасно дека претседателот на Врховниот суд има и свој простосмртен Господ, кој му издал свои заповеди, многу поразлични од…

0.0000000000000

Едукативни вебинари во рамките на КриТинк наменети за пошироката јавност


Оригинален напис: Metamorphosis » Активности на 04-02-2019.

Фондацијата Метаморфозис во партнерство со ЕВРОТИНК – центар за европски стратегии во текот на февруари организираат отворени јавни вебинари во рамки на активностите предвидени со проектот „Со критичко мислење до граѓани со медиумска умешност – КриТинк“. Двата едукативни вебинари се…

0.0000000000000

Џафери се сретна со Гречен Биркл, новата директорка на канцеларијата на УСАИД во Скопје


Оригинален напис: Meta.mk на 04-02-2019.

Претседателот на Собранието Талат Џафери и генералниот секретар Цветанка Иванова денеска се сретнаа со амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли, на која присуствуваше и новата директорка на канцеларијата на УСАИД за Македонија, Гречен Биркл. На средбата се дискутирало…

0.0000000000000

На „Монструм“ се слушаат телефонски разговори без присуство на јавноста


Оригинален напис: Правдико на 04-02-2019.

Во кривичниот суд со презентирање на телефонски разговори и СМС-пораки, денеска продолжи судењето за предметот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско Езеро. По одлука на Судечкиот совет, исто како и на минатото рочиште, јавноста е исклучена. Адвокатот на обвинетите, Насер…

0.0000000000000

Словачки полицајци ќе патролираат на македонско-грчката граница


Оригинален напис: Правдико на 04-02-2019.

Амбасадата на Република Словачка во Скопје соопшти дека, врз основа на Меморандумот за разбирање помеѓу министерствата за внатрешни работи на Словачка и Македонија, во земјава пристигнаа девет припадници на полицијата на Република Словачка и пет полициски возила. Словачките полицајци ќе…

0.0000000000000

Либерална партија: Нов закон кој ќе дозволува мораториум за градба во скопските општини


Оригинален напис: Правдико на 04-02-2019.

Либералната партија бара ново законско решение кое ќе дозволува мораториум за градба во општините на градот Скопје, поради, како што велат, пренаселеност, сообраќаен колапс, кој влијае на здравјето и квалитетот на животот на граѓаните. Ова следи по најавата на Министерството…

0.0000000000000

Заев ги повика на средба активистите на „Да ја спасиме Попова Шапка“


Оригинален напис: Meta.mk на 04-02-2019.

Владата, односно премиерот Зоран Заев, ја повика Граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“ да се сретнат и да разговараат за барањата на граѓанските активисти, јави „Порталб.мк“. Од владата потврдиле дека Заев побарал средба со претставници на иницијативата, а за…

0.0000000000000

Судот им ги замрзна сметките и имотот на осомничените министри за земјоделство


Оригинален напис: Правдико на 04-02-2019.

На барање на Обвинителството за гонење за организиран криминал и корупција, судот им ги замрзна сметките и имотот на осомничените министри за земјоделство, потврдуваат од таму за ,,Макфакс”. Поранешните министри Михаил Цветков и Христијан Делев завршија во притвор, а ексминистерот…

0.0000000000000

Табу темите низ призма на македонските новинари


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-02-2019.

Сега веќе кристално ми е јасно зошто народот ја загуби довербата во новинарството. Зашто не сме веродостојни. Зашто се преправаме дека некои нешта не постојат. повеќе…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock