adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заев: Решението кое го најдовме со Ципрас е целосно, а не парцијално


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-05-2018.

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, по средбата со британската премиерка Тереза Меј изјави дека можното решение за името е целосно, во сите сегменти, а не парцијално, во одделни. Но, сепак, во двете земји следуваат консултации за начинот на спроведување на решението.

– Доколку не се најде решение за името, тоа нема да значи дестабилизација во земјата, како што се шпекулира во јавноста. Довербата меѓу Грција и Македонија е изградена и продолжува јакнењето на пријателството, рече Заев.

Премиерот Заев ѝ се заблагодари на премиерката Тереза Меј за поддршката која Велика Британија ја дава за интегрирањето на Македонија во ЕУ и се надева дека 25 годишното пријателство ќе продолжи и понатаму.

– Со случајот Скрипал, потврдивме дека сме добри партнери со Велика Британија и се надеваме дека таквиот однос ќе продолжи. И затоа, овозможете ни ја интеграцијата во ЕУ, ја заслуживме, ѝ рече Заев на Меј.

Виктор Јованов


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock