adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Мировништво на израелско-американски начин: десетици мртви, илјадници ранети


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-05-2018.

На церемонијата за преместување на американската амбасада од Тел Авив во Ерусалим, САД и Израел истакнаа дека споделуваат „заеднички“ демократски вредности, иако израелскиот третман на Палестинците се сведува на режим на апартхејд. повеќе…

0.0000000000000

Amigas y Rivales


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-05-2018.

Ај обидете се да ја опишете во една реченица јужноевропскава, македонска политичка теленовела, ви се молам?! Цврц, тикви! Не можете да стигнете ни до втората епизода, а собарката е веќе трудна и разведена од милионерот. повеќе…

0.0000000000000

Македонија на дното на Европа според ЛГБТИ правата


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-05-2018.

Македонија е на 41-то место од 49 земји во Европа според почитувањето на човековите права на ЛГБТИ заедницата, во најновото рангирање за 2017 година. повеќе…

0.0000000000000

Меѓународен ден на музеите


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-05-2018.

Отворање изложби низ музеите во Скопје и  низ Македонија, поставки, настани, бесплатен влез за посетители и награди за музејските работници ќе го одбележат 18 мај – Меѓународниот ден на музеите.  повеќе…

0.0000000000000

Ќе мрчам!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-05-2018.

Ми требаа 3 месеци и 2000 денари за да добијам дозвола во 5 институции, за да СМЕАМ (замисли!) да си го вратам сопственото презиме. повеќе…

0.0000000000000

Контраспин: Македонија штедеше на лекувањето во странство!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-05-2018.

Несериозно е да се лицитира дали бројки изгледаат многу или малку кога се зборува за најскапото нешто – правото на живот кое е универзално, но и уставно загарантирано право. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Заев и Мицкоски со заедничка вечера ќе го затворат процесот „Жан Моне“


Оригинален напис: Фокус на 17-05-2018.

Со работна вечера зад затворени врати во Охрид практично почна парламентарната средба во рамки на процесот „Жан Моне“ инициран од европратениците Иво Вајгл, Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан. Вечерата е вовед во состаноците на координаторите на парламентарните партии предвидени за…

0.0000000000000

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock