adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Спировска до Заев по коалицирањето со Бајрам: Се чувствувам одвратно


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-05-2018.

Активистката Симона Спировска, која беше активна во Шарената револуција, преку нејзниот Фејсбук раскажа за чувството на човечност при нејзиното прво запознавање со премиерот Заев, но и за разочараноста од последните коалициски решенија на владата.

Таа раскажува дека при донаторска акција во Излет, Заев пристапил кон активистите и ги прашал како се.

– Тогаш бев добро…Не се чувствав ниту изложено, ниту пак чувствував некака зканаа…Би сакала денес да ми го постави истото прашање, за да му кажам дека не сум добро, дека се чувствувам одвратно, пишува Спировска.

„Деновиве многу често мислам на денот кога го запознав Заев.

Си го мислам тој ден заради едно негово прашање.

ИМЕНО, се запознавме на првата донаторска забава во Излет. И додека другите присутни политичари се обидуваа да бидат забележани,(многу сомови беа присутни, а се разбира и Љубирук Поповиќ беше), Заев не’ праша: Деца како сте?

Тоа беше така човечно во таа натртена атмосфера, што звучеше неверојатно,дури збунувачки.

Тогаш бев добро, ама стварно добро. Не се чувствував нит изложено, нит пак чувствував некаква закана и покрај тоа што режимот уште клоцаше.

Би сакала денес да ми го постави истото прашање, за да му кажам дека не сум добро. Дека се чувствувам одвратно. Нека ме праша и зошто, за да го потстетам дека коалицира со гомнарот заради кој со години страда цела етничка група. Да го потсетам што значи среден прст.

И да го потсетам на ветувањето кое ни го даде со тоа прашање пред две години. Тоа беше прашање на некој кој би ти ја ветил целата сигурност и правдина на овој свет.

Не жалам ниту за еден поминат ден на улица (тоа и онака не е завршено),ама жалам што ми ги потрошивте другарите во вашите зделки!

Јас разбирам дека ова е политика, ама дај разберете вие што е образ. Дај разберете што е пазарење со култура, со образование, со здравство. Ме заболе за вашите приоритети. Се одлуѓивте“ пишува Спировска на нејзиниот Фејсбук профил.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock