adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

0.0000000000000

Дончев: Ситуацијата во здравството е лоша


Оригинален напис: Фокус на 16-05-2018.

Ситуацијата во здравството е лоша, благо речено. Инфраструктурата е на многу ниско ниво, организациската поставеност неефикасна, а информациските системи неинтегрирани. Иновативните лекови, пак, кои дојдоа на пазарот последниве години се достапни, но далеку од потребната количина, оцени директорот на Фондот…

0.0000000000000

Теута Арифи: Би можела да бидам претседателка на Македонија


Оригинален напис: Фокус на 16-05-2018.

Градоначалничка на Тетово и потпретседателка на ДУИ, Теута Арифи  не ја отфрла можноста да се кандидира за претседател на државата. Таа денеска во специјално организирана дебата на емисијата Клик Плус на ТВ 21 пред граѓаните и студентите од Тетово најави…

0.0000000000000

Човекот кој јадеше бои


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-05-2018.

Тој беше сликар луд по сликање. Одеше со размачкана боја по облеката и по лицето. Брадата и косата му беа обоени во боите на светот. повеќе…

0.0000000000000

Човекот кој јадеше бои


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-05-2018.

Тој беше сликар луд по сликање. Одеше со размачкана боја по облеката и по лицето. Брадата и косата му беа обоени во боите на светот. повеќе…

0.0000000000000

Ципрас за проблемот со името: Последните метри секогаш се најтешки


Оригинален напис: Фокус на 16-05-2018.

Направен е напредок, но има уште пат да се изоди, напиша грчкиот премиер на Твитер во однос на преговорите за името, објавувајќи фотографии од подготвителниот Самит на партијата на европските социјалисти во Софија, во рамките на Самитот ЕУ-Западен Балкан, на…

0.0000000000000

Средба Заев-Макрон: Македонија и Грција преземаат историска улога


Оригинален напис: Фокус на 16-05-2018.

Премиерот Зоран Заев, вечерва имаше средба со претседателот на Република Франција Емануел Макрон, кој како и премиерот Заев, утре ќе учествува во официјалната програма на Самитот на ЕУ за Западен Балкан, што се одржува во Софија, Република Бугарија, земја претседавач…

0.0000000000000

(ФОТО) Ќе го замени ли Амди лавчето на прстенот со „ружа“?


Оригинален напис: Фокус на 16-05-2018.

Новиот партнер во Владата на Зоран Заев, вечниот Амди Бајрам своевремено носеше прстен со симболот на ВМРО-ДПМНЕ, лавчето. Откако сега ВМРО-ДПМНЕ го замени со СДСМ, се наметнува прашањето дали ќе купува нов прстен, овојпат со „ружа“. ФОТО: Томислав Георгиев…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Средба Заев-Макрон: Се бориме за иста Европа


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-05-2018.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва имаше средба со Претседателот на Република Франција Емануел Макрон, кој како и премиерот Заев, утре ќе учествува во официјалната програма на Самитот на ЕУ за Западен Балкан, што се одржува во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock