adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(Видео) Судењето за прислушувањето никако да почне


Оригинален напис: Правдико на 15-05-2018.

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на специјалното јавно обвинителство дали за нив двајца ќе се води посебна судска постапка. Ова е четврто одложување на предметот на СЈО за масовното прислушување во државата.

Сите досегашни рочишта беа одложувани поради истата причина, односно поради отсуство на Грујевски и Бошкоски. Денеска во судницата се појавија обвинетите Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Тони Јакимовски и други службеници од УБК. Обвинителот Трајче Пеливанов на денешното рочиште побара за двајцата обвинети да се води посебна судска постапка.

Се очекува Врховниот суд на Грција на 18 мај да ја соопшти одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски, кои се наоѓаат во притвор кога во октомври минатата година беа уапсени на аеродромот во Солун со лажни бугарски пасоши.

Обвинението за предметот е поднесено на 30 јуни минатата година. Според него, преку три системи за следење на комуникациите во УБК, во периодот од 2008 до 2015 година незаконски биле следени 4.286 телефонски броја без судски наредби. Прислушувани биле над 20 илјади граѓани.

Извор: Макфакс


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock