adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Трамп и Иранскиот договор


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-05-2018.

Вистинското американско раководство и вистинската американска моќ не се согледуваат во нашата способност да ги кренеме нештата во воздух, туку во способноста да ги смириме страните што се во конфликт. повеќе…

0.0000000000000

Европска диплома за проектен менаџмент во културата 2018/2019


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-05-2018.

Програмата “Европска диплома” има за цел да ја поттикне културната разновидност и меѓурегионалните размени. повеќе…

0.0000000000000

Повик за волонтери во системот за донирање вишок храна „Сите Сити“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-05-2018.

„Ајде Македонија“ објави повик за системот за донирање на вишокот храна „Сите Сити“, кој за почеток функционира на територија на Скопје. повеќе…

0.0000000000000

Извештаите на Државниот ревизор не се разгледуваат од собраниските тела


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-05-2018.

Ветувањето на СДСМ дека извештаите на Државниот завод за ревизија ќе се разгледуваат од страна на матичните собраниски тела не е исполнето. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Вработените во „Бетон Штип“ што го градеше „Скопје 2014“ два месеци не земале плата


Оригинален напис: Фокус на 15-05-2018.

Речиси 200 градежни работници на Бетон Штип, еден од најголемите изведувачи во проектот „Скопје 2014“, два месеца не добиле плата и во ек на градежната сезона се пратени дома, објави порталот СДК. На градежниците им било кажано дека ќе бидат…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ го одреди датумот за протестот пред Влада, ги повика и разочараните од Заев


Оригинален напис: Фокус на 15-05-2018.

Вечерва се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која се донело конечна одлука долго најавуваниот антивладин протест да се одржи на 2 јуни во 20 часот. -Оваа трета генерација политичари на ВМРО-ДПМНЕ учеше од првата генерација, растеше со…

0.0000000000000

Промоција на стрип едицијата ЛИФТ во Штип


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-05-2018.

Во петок на 18 мај во 18 часот во Библиотеката „Гоце Делчев“ во Штип – промоција на графичката едиција ЛИФТ во издание на Темплум. повеќе…

0.0000000000000

Пјонгјанг се заканува со откажување на средбата Трамп-Ким


Оригинален напис: Фокус на 15-05-2018.

Северна Кореја денеска се закани со откажување на средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун превидена за 12 јуни во Сингапур, поради најавените јужнекоројско-американски воени вежби. Од истите причини, властите во Пјонгјанг ги откажаа и за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock