adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Слободата и интернетот во Македонија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-05-2018.

Како се развиваше интернетот во земјава, со кои предизвици се соочува онлајн медиумската заедница, какви се нивните искуства и потреби. повеќе…

0.0000000000000

Почина Златко Боурек, творецот на Балтазар


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-05-2018.

Почина Златко Боурек, творецот на култната анимирана серија за професорот Балтазар. повеќе…

0.0000000000000

Што рече Кејт Бланшет на протестот на жените во Кан


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-05-2018.

Жените не се малцинство во светот, а сепак сегашната ситуација во нашата индустрија го вели спротивното“, рече оскаровката Кејт Бланшет на протестот на жените во Кан. повеќе…

0.0000000000000

Кога Англичаните го сакаа Сталин


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-05-2018.

Членовите на „четворката од Кембриџ“ биле дел од највисоката класа на британското општество, но верувале во комунизмот и СССР. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Заев го шири мнозинството: Тачи и Гаши влегуваат во Владата


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2018.

ДПА на Мендух Тачи и Беса на Африм Гаши влегуваат во Влада. Ова вечерва било прецизирано по средбата на Тачи и Гаши со премиерот Зоран Заев, потврдија за Плиусинфо партиски извори. Партиските извори откриваат само дека и ДПА и Беса…

0.0000000000000

Охридското Езеро и понатаму со висок водостој


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2018.

Охридското езеро и понатаму е со висок водостој. Според денешните мерења на УХМР  нивото  е на 23см над дозволениуот минимум од 693.17см, додека на табелата на ЕЛЕМ стои дека водостојот е на 694.01см н.в. или 26см над првиот максимум од…

0.0000000000000

Русија ќе ги помага компаниите кои се санкционирани од САД


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2018.

Руската групација Ренова на милијардерот Виктор Векселберг добила кредит од банката Промсвјазбанк за да може полесно да се справи со санкциите кои САД ги воведоа против низа руски компании за наводно мешање во американските избори во 2016 година. Американските власти…

0.0000000000000

Селмани: Грција мора да сфати дека не може да гази врз нашиот идентитет


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2018.

Поранешниот министер и претседателски кандидат, Имер Селмани во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека компромисот за името нема да биде лесен и дека Грција мора да сфати дека не може да гази врз нашиот идентитет. -Секоја измината Влада давала…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock