adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Краставата жаба ќе го лапне СЈО!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-05-2018.

Идејата ваквото СЈО да се „претопи“ во постоечкиот обвинителски систем во земјава е веројатно најглупавото нешто што може да се направи во правосудните реформи во Македонија. повеќе…

0.0000000000000

Нема абер од мониторингот и меѓународните истраги ветени од ДУИ


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-05-2018.

Не е исполнето ветувањето на ДУИ за „мониторинг и меѓународна истрага на судските случаи кои денеска носат епитет „монтирани случаи“. повеќе…

0.0000000000000

Румена Бужаровска и Ирена Цветковиќ на ENGAGE


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-05-2018.

Бужаровска и Цветковиќ на конференцијата ENGAGE : Со #СегаКажувам го прекршивме молкот кој предолго траеше. повеќе…

0.0000000000000

Луѓето постари од 40 години треба да работат три дена неделно


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-05-2018.

Во студијата објавена од Институт во Мелбурн се тврди дека луѓето постари од 40 години најдобри резултати на работното место постигнувале кога работеле три дена неделно. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Нечујно диско за сениори


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-05-2018.

Центрите за нега на постари лица во Нов Јужен Велс воведуваат т.н. нечујни дискотеки (silent discos). повеќе…

0.0000000000000

Исчезна 59-годишен маж од скопско Драчево, семејството моли за помош


Оригинален напис: Фокус на 13-05-2018.

Исчезна 59- годишниот Љубен Тасков кој е со нарушено психичко здравје од скопската населба Драчево, објави Сител. Овој човек  попладневно  бил виден на автобуската постројка кај дрварата Караџица и од тогаш му се губи трагата. Семејството моли за помош доколку…

0.0000000000000

Павлопулос: Ново име и промена уставот, па интеграција во ЕУ и НАТО


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2018.

За интеграција на ПЈРМ во НАТО и ЕУ потребно е решение на името, за што предуслови се промена на уставот и елиминирање на иредентизмот, рече претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос. – Постои еден начин за да оди напред интеграцијата на…

0.0000000000000

Лидерска средба за името ќе има, но во термин кој на сите им одговара


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2018.

Лидерска средба ќе се одржи во термин кој им одговара на сите политички субјекти кои се дел од овој вид средби. Додека се утврди термин кој одговара за сите, лидерот на опозицијата може да побара средба со премиерот, велат за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock