adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-05-2018.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, дневната од 19 до 25 степени. УВ-индексот ќе изнесува 6. Во Скопје слично време,…

0.0000000000000

Заев во друштво на министрите Филипче, Спасовски и Сугарески на отворање на хотел


Оригинален напис: Фокус на 12-05-2018.

Премиерот Зоран Заев заедно со министерите за транспорт и врски Горан Сугарески, за здравство Венко Филипче, за внатрешни работи Оливер Спасовски, како и градоначалникот на Охрид Јован Стојаноскина беа на отворањето на новиот хотел во Охрид „Јуник“ . Оттаму премиерот…

0.0000000000000

Напад на избирачко место во Ирак, тројца загинати


Оригинален напис: Фокус на 12-05-2018.

Три лица загинаа во бомбашки напад  на избирачко место во сунитскиот регион, јужно од Киркук во Ирак. Одговорност за нападот презема Исламска држава. Извори велат дека две жртви биле гласачи, а третата набљудувач, пренесе Ројтерс. Безбедносните извори велат дека нападот…

0.0000000000000

Нимиц: Имавме сериозна средба со позитивни, но и тензични моменти


Оригинален напис: Meta.mk на 12-05-2018.

По средбата на министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Сунио близу до Атина, посредникот во преговорите Метју Нимиц рече дека разговорите биле сериозни, со позитивни, но со тензични моменти. –…

0.0000000000000

Локални врнежи од дожд ќе има и утре


Оригинален напис: Фокус на 12-05-2018.

Во текот на утрешниот ден како резултат на циклонска активност на територијата на Република Македонија од УХМР најавуваат локални врнежи од дожд кои според прогнозите на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет. Овие врнежи поради нивниот локален и…

0.0000000000000

Ѓубреџиска свадба во Тетово, наместо поклон во плик, младенците добија ѓубре


Оригинален напис: Фокус на 12-05-2018.

Наместо во ресторан денеска во Тетово свадбата на “новиот ѓубреџиски пар” се одржа на градскиот плоштад, а гостите, членови на невладини организации, наместо пликоа, за подарок донесоа вреќи со ѓубре собрани изутрината во градот. Не изостана ни честењето на музичарите,…

0.0000000000000

Локални врнежи со умерен до засилен интензитет за утре најавува УХМР


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-05-2018.

Во текот на утрешниот ден како резултат на циклонска активност на територијата на Република Македонија од УХМР најавуваат локални врнежи од дожд кои според прогнозите на места ќе бидат со умерен до засилен интензитет. Овие врнежи поради нивниот локален и…

0.0000000000000

Нимиц: Средбата беше сериозна, на моменти и тензична


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-05-2018.

Личниот пратеник на Генералниот секретар на ОН, Метју Нимиц по денешните најнови разговори во Сунио, со шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, рече дека имале сериозни, тензични и напорни разговори за проблемот со името.…

0.0000000000000

Со обуки за реагирање во случај на колас одбележан Меѓународниот ден на медицинските сестри


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-05-2018.

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Република Македонија, по повод неделата на сестринството, а во рамки на глобалната кампања „Сестринство сега”, организираше практични обуки за идните колешки од Средното медицинскo училиште „Д-р Панче Караѓозов”, како да реагираат во…

0.0000000000000

Заев и Ципрас на 17-ти мај на средба во Софија


Оригинален напис: Фокус на 12-05-2018.

Следната седмица на 17 мај во Софија, ќе се сретнат македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас, ова е пораката и веста од медијаторот Нимиц по средбата со шефовите на двете дипломатии. – Средбата можам да ја карактеризирам…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock