adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заев: Нема живот ако нема правда и казни – јас не сум Груевски, СДСМ не е ВМРО!


Оригинален напис: Фокус на 10-05-2018.

Премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев  вечерва учествуваше на првата од серијата граѓански трибини што се одржа во Центарот за култура Иљо Антевски Смок во Тетово на тема „Заедно едно општество за сите“. Во обраќањето пред присутните Заев посочи…

0.0000000000000

Младите Словаци им пркосат на популистите


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-05-2018.

Моќта и финансиските злоупотреби се големи искушенија во младите демократии со слаби институции и недоволно познавање на демократијата. повеќе…

0.0000000000000

Стратегијата за проширување на ЕУ за западнобалканските „економии со потенцијал“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-05-2018.

На Македонија ќе ѝ требаат 50 години со 5 отсто раст годишно за приходот по глава на жител да стигне до просекот на ЕУ. повеќе…

0.0000000000000

Усвоена Декларација за заштита на екосистемот на Охридското Езеро


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-05-2018.

Со оваа Декларација ги повикуваат локалната и централната власт на Македонија значајно да ја подобрат заштитата на Охридското Езеро, вклучително и Блатото и езерскиот слив. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

УЈП ја објави листата на должници со неплатени долгови до 30.04.2018 година


Оригинален напис: Правдико на 10-05-2018.

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2018 за долгови доспеани до 31.01.2018 и неплатени до 30.04.2018 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои…

0.0000000000000

Дводневна тркалезна маса за ЗКП


Оригинален напис: Правдико на 10-05-2018.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје организира две дводневни тркалезни маси за Законот за кривичната постапка кои ќе се одржат во следните термини: – 28-29 јуни…

0.0000000000000

Повик за обука за регистрациони агенти


Оригинален напис: Правдико на 10-05-2018.

На 21.5.2018 година (понеделник) во Народна банка на РМ, Скопје, на 8-ми кат, со почеток од 11,00  часот Централниот регистар на Република Македонија, како надлежна институција за издавање на овластување за Регистрационен агент, спроведува обука за користење на Системот за…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев во Тетово: Го враќаме спортот во училиштата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-05-2018.

Човечкото општество е изградено врз основа на принципот на натпреварот помеѓу поединци и меѓу општества – рече Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, на денешното отворање на Гимназијадата во Тетово. Поздравувајќи ги присутните ученици од повеќе средни школи…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock