adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Конференција „Правните потреби на маргинализираните заедници во Македонија“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 07-05-2018.

Се одржа првиот дел на меѓународната конференција „Правните потреби на маргинализираните заедници во Македонија“, во организација на Фондација Отворено општество – Македонија. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Доаѓа нова криза


Оригинален напис: okno.mk/statii на 07-05-2018.

Наместо гордост заради освојувањето на историски економски рекорди, стручњаците во Вашингтон, како и јавноста ширум западниот свет, ги прогонуваат црни наслутувања. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Невреме во демирхисарско, град во Слепче


Оригинален напис: Фокус на 07-05-2018.

Доцна попладнево демирхисарскиот крај  го зафати силно невреме со врнежи од дожд и град. Во селото Слепче кое е најпогодено од невремето, врнел град којшто во еден момент го послал селото како снежна покрива. Засега нема информации за евентуални штети…

0.0000000000000

Мицкоски го информирал Бартол дека во Македонија сериозно е загрозена демократијата


Оригинален напис: Фокус на 07-05-2018.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Република Македонија. -На средбата се разговараше стратешките приоритети на Република Македонија како што е побрза интеграција…

0.0000000000000

Невреме во демирхисарско, Слепче погодено од град


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-05-2018.

Доцна попладнево демирхисарскиот крај го зафати силно невреме со врнежи од дожд и град. Во селото Слепче кое е најпогодено од невремето, врнел град којшто во еден момент го послал селото како снежна покрива. Засега нема информации за евентуални штети…

0.0000000000000

Кекеновски: Идеален советник на Заев за здравство би бил некој доктор од косовската клиника „Медикус“


Оригинален напис: Фокус на 07-05-2018.

Професорот Јове Кекеновски вечерва му испрати порака на премиерот Зоран Заев за тоа кој би бил добар советник според сегашните критериуми на Владата. -Ако веќе македонскиот премиер има советници за безбедност и економија, редно е да има и советници за…

0.0000000000000

Владата го погребува СЈО


Оригинален напис: erizaov на 07-05-2018.

Владата и во најновите судски реформи не покажува подготвеност за крупни промени во темелот за изградба на правна држава. СЈО ќе биде погребано во догледно време, според реформите во правосудниот систем. Оваа најавена смрт и озаконето убиство на правдата за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock