adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Општински советници и граѓански активисти побараа ревизија на незаконските и нееколошките ДУП-ови


Оригинален напис: Фокус на 05-05-2018.

Ревизија на донесените штетни детални урбанистички планови, што отстапуваат од еколошките одредби во Генералните урбанистички планови или се донесени во незаконска процедура, а потоа и носење на равидирани ДУП-ови, со стандарди за хумано и квалитетно живеење. Ова е еден од…

0.0000000000000

Разрешен е синдикалниот лидер на ФЕНИ поради финансиска дупка од 100.000 евра


Оригинален напис: Фокус на 05-05-2018.

На вчерашното собрание на Синдикатот на ФЕНИ, бил разрешен досегашниот синдикален лидер Ѓорги Палитов, откако финансиската контрола на работењето покажала дупка од околу 100 илјади евра во финансиите на синдикалната организација на комбинатот. Како што објави телевизијата 24 вести, недостигале…

0.0000000000000

ГДУ: И ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка за една изборна единица и отворени изборни листи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-05-2018.

„Управувачкиот комитет-УК на Граѓански демократската унија-ГДУ на состанокот одржан денеска го разгледа и прашањето за потребата од измени во изборниот законик и промените на изборниот модел. ГДУ ја поздравува заложбата на СДСМ за промена на изборниот систем во една изборна…

0.0000000000000

Град Скопје: Сите наводи за наводното преселување на струшката депонија во Скопје се невистинити


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-05-2018.

Градот Скопје реагира на серијата на прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ на кои се пласираат разни невистини и шпекулации околу работата и состојбите со депонијата Дрисла. „Сакаме да ја информираме јавноста дека сите наводи пласирани во јавноста за наводното преселување на струшката…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на холандска Антура, која денес отвори втор производствен погон, порано им нудеше земјиште за катна гаража


Оригинален напис: Фокус на 05-05-2018.

Добро е што СДСМ го овозможи отворањето на вториот погон на фирмата Антура во Кочани, бидејќи оваа фирма веќе имаше лошо искуство со Зоран Заев како градоначалник на општина Струмица, кога наместо земјиште за производствен погон им продаваше земјиште за…

0.0000000000000

Тракторист повреден во сообраќајна незгода во велешко


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-05-2018.

Тракторист е повреден вечерва околу 20:00 часот во незгода што се случила на локалниот пат село Клуковец – село Горно Оризари, велешко. Како што информира за МИА Димитар Каракулев, од СВР Велес, станува збор за 62 – годишен маж од…

0.0000000000000

Сефер Цаноски се ожени во Истанбул: Јас без љубов не можам да функционирам!


Оригинален напис: Фокус на 05-05-2018.

Познатиот бизнисмен и сопственик на ФОН Универзитетот, Сефер Цаноски, со својата избраничка Сезен Баш направи свадба во Истанбул, Турција. Тој објави дел од свадбената фотосесија на својот фејсбук. Под фотографиите на кои позира со Сезен облечена во невестински фустан и…

0.0000000000000

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со обидите да ја лаже јавноста преку измислени случаи кои немаат допир со реалноста


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-05-2018.

„Две недели безидејната и очајна ВМРО-ДПМНЕ прави конструкции и измислува случаи преку кои се обидува да ги лаже граѓаните на Скопје. Наводите на ВМРО-ДПМНЕ за наводна централна депонија во Дрисла се измислени, целосно невистинитиste и истите се неколку пати демантирани…

0.0000000000000

СДСМ: Поминаа 3 години откако Јанкулоска се обиде да го скрие убивството на Нешковски


Оригинален напис: Фокус на 05-05-2018.

Поминаа три години од денот кога целата јавност слушна како ВМРО-ДПМНЕ го злоупотребувало Министерството за внатрешни работи и како поранешната министерка Гордана Јанкуловска се обидува да го сокрие убиството на Мартин Нешкоски и како се нервира откако не успеала да…

0.0000000000000

Арсовски: Дивите орди на Заев и Спасовски пред 3 години напаѓаа полицајци за да влезат во владата


Оригинален напис: Фокус на 05-05-2018.

Поминаа 3 години откако дивите орди предводени од Зоран Заев и Оливер Спасовски на 5 мај 2015 година се обидоа насилно да влезат во Владата и ги напаѓаа полициските службеници кои го обезбедуваа објектот на владата и ги извршуваа своите…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock