adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

0.0000000000000

Куфери полни нежни спомени


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-05-2018.

Ќе го извадиш куферот од плакарот, ќе го отвориш и ќе пронајдеш делче од патувањето што си го заборавил.  Застануваме, се присетуваме и за миг повторно сме таму. повеќе…

0.0000000000000

Европскиот суд во Стразбур станува фактор за разрешување на судии


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-05-2018.

Важен новитет е основот за разрешување на судија кој при одлучувањето не ги применува ставовите изразени во конечните пресуди на Европскиот суд за човекови права. повеќе…

0.0000000000000

СДСМ: Партијата која 11 години ја злоупотребуваше полицијата продолжува да измислува случаи


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2018.

ВМРО-ДПМНЕ партијата која 11 години ја злоупотребуваше полицијата и другите државни институции, продолжува да измислува случаи преку кои очајно се обидува да ја манипулира јавноста, реагираат од СДСМ на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за лошата храна за специјалците. -Лажни се наводите…

0.0000000000000

Грчката полиција разби група која крадела лекови за рак


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2018.

Грчката полиција разби криминална група која крадела лекови за рак од болниците во земјата и ги шверцувала во други европски земји за да ги продава по исклучително високи цени, при што пациентите можеби останувале без лекови кои би им го…

0.0000000000000

Трогателна сцена од Саемот на книга


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-05-2018.

Дете на околу 10 години, зацрвенето во образите, со тежок ранец на грб, на еден од штандовите: „Добар ден, каде се писателите?“ „Кои писатели, душо?“  „Било кој писател, сакам да видам некој.“ Илина Јакимовска, Твитер, 04.05.18.…

0.0000000000000

14 отсто од Македонците прифаќаат „ерга омнес“


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2018.

Никаква промена на името е ставот на речиси половина од граѓаните или 47,1 проценти, покажува најновата анкета на МЦМС и Институтот за демократија, објавена на телевизија Телма. Само  14,4 отсто од граѓаните би прифатиле „двојна формула“,  речиси исто толку 14,1…

0.0000000000000

25 ГОДИНИ ФООМ – ОТВОРАЊЕ


Оригинален напис: FOOM на 04-05-2018.

Вчеравечер во Музејот на современата уметност – Скопје на свеченото отворање на серијата настани, по повод одбележувањето на 25 годишнината на Фондацијата отворено општество – Македонија, заедно со нашите пријатели и соработници ја погледнавме изложбата и документарниот филм „25 години…

0.0000000000000

МЕЃУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА „ПРАВНИТЕ ПОТРЕБИ НА МАРГИНАЛИЗИРАНИТЕ ЗАЕДНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА“


Оригинален напис: FOOM на 04-05-2018.

Ве покануваме на 7 и 8 мај на Меѓународната конференција насловена „Правните потреби на маргинализираните заедници во Македонија“.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock