adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Проект „Македонија“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-05-2018.

Ќе ја согледаме ли конечно целата слика, на која секогаш ќе има детаљ и за Македонија, шарена, здружена, вклучена, почиста држава. повеќе…

0.0000000000000

Спилберг ja врати старата магија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-05-2018.

„Ready Player One“ е адаптација на романот на Ернест Клјан од 2011 година и е преполн со референци на поп културата од осумдесеттите години. повеќе…

0.0000000000000

Како да се спасите од присилна наплата: За една година наплатени 78 милиони евра


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-05-2018.

Над 8,9 милиони евра платиле граѓаните и фирмите врз основа на решенија за присилна наплата за само еден месец. повеќе…

0.0000000000000

На Скопскиот маратон ќе се трча за луѓето со ретки болести


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-05-2018.

Продолжува традиционалната поддршка за борбата на луѓето со ретки болести преку учество на трките на Скопски маратон на 5км, штафета, 21км и 42 км. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Владата отвора конзулати во Турција и во Казакстан


Оригинален напис: Фокус на 02-05-2018.

На денешната, 66-та седница Владата одлучи да се отворат почесни конзулати на Република Македонија во Турција, со седиште во Едрене и во Казахстан, со седиште во Алмати. Во исто време, за почесен конзул на Република Македонија во Турција е именуван…

0.0000000000000

АРХИВА Бай Бойко, защо слагаш таралежи в гащите на Заев?


Оригинален напис: Фокус на 02-05-2018.

Текстот е објавен на 27 април, 2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1177 Пишува: Зоран ДИМИТРОВСКИ Таман ќе помислиш дека на Балканот почнува „да се пие чај“, односно историските конфликти, предрасуди и анимозитети меѓу државите и народите да се…

0.0000000000000

„Кембриџ аналитика“ оди во стечај


Оригинален напис: Фокус на 02-05-2018.

Британската компанија „Кембриџ Аналитика“ почнува постапка за стечај и веднаш ги запира сите активности, јавија светските медиуми. – Утврдивме дека не можеме да продолжиме со нашиот бизнис, соопшти компанијата. „Кембриџ Аналитика“ беше во центарот на скандалот со лични податоци на…

0.0000000000000

Добил отказ, бидејќи не го споил викендот со Први мај


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-05-2018.

НОВИ САД, 30 април, 2018 година (Njuz) – Славиша Арсиќ беше отпуштен поради тоа што се појави на работа, иако на денешниот работен ден му претходеше викенд, а вторник и среда се неработни денови заради прославата на Први мај. повеќе…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock