adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Јулие Цезар или каменот паѓа одблизу


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-05-2018.

 „Јулие Цезар“ од Шекспир; адаптација и режија, Златко Паковиќ; продукција, Народен театар Битола; премиера: април 2018 г. повеќе…

0.0000000000000

Јулие Цезар или каменот паѓа одблизу


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-05-2018.

 „Јулие Цезар“ од Шекспир; адаптација и режија, Златко Паковиќ; продукција, Народен театар Битола; премиера: април 2018 г. повеќе…

0.0000000000000

Зошто толку нè фасцинираат изгубените книги?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-05-2018.

Кога жалиме за изгубените ракописи, не се работи само за исчезнувањето, туку остануваме и без увид во процесот на нивното создавање.  повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Интервју со Бјунг-Чул Хан


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-05-2018.

„Во Орвеловата „1984“, општеството знаело дека е доминирано. Денес не“. Говорејќи во Барселона, јужнокорејскиот филозоф Бјунг-Чул Хан тврди дека општествените вредности се еродирани од конзумерската култура. повеќе…

0.0000000000000

Православна црква во МакедонијаСвидетелство за свето крштение од…


Оригинален напис: РетроМК на 01-05-2018.

Православна црква во МакедонијаСвидетелство за свето крштение од 1945 година…

0.0000000000000

Заштита на приватноста на работното место


Оригинален напис: Правдико на 01-05-2018.

Секој работник очекува да има приватност на работното место, дури и кога ги користи работните простории и опремата на работодавецот. Се разбира работењето за друг би значело и делумно откажување од својата приватност. На работодавецот му се потребни основните лични…

0.0000000000000

Возен ред на мобилните даночни шалтери за месец мај 2018 година


Оригинален напис: Правдико на 01-05-2018.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000

Кривична пријава за “даночно затајување“


Оригинален напис: Правдико на 01-05-2018.

Секторот за внатрешни работи Битола до ОЈО Кичево поднесе кривична пријава против лицето  П.Ѓ. (34), од Македонски Брод, поради основи на сомневање дека пријавениот сторил кривично дело “даночно затајување“, предвидено и казниво по член 279 став 1 од КЗ на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock