adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

407 милиграми театар


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-04-2018.

Денес во Македонија кога младите си одат, а државата на оние што остануваат им нуди мјузикли по цена од 600 до 1200 денари за билет, не останува многу простор за култура. повеќе…

0.0000000000000

Митот за талентот: зошто е важно постојано да се работи на себе


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-04-2018.

Сите успешни луѓе, без исклучок, ги искористиле скриените прилики, одличните шанси и културното наследство со помош на кои учеле и работеле. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Клучни наоди од Извештајот на Европската комисија за Република Македонија


Оригинален напис: Правдико на 17-04-2018.

Политички критериуми Земјата конечно ја надмина својата најтешка политичка криза од 2001 година. Тешкиот процес на формирање на влада достигна критична точка за време на нападите од 27 април 2017 година во Парламентот, кои беа најсилно осудени од страна на…

0.0000000000000

Историски миг


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-04-2018.

На крај памет не ми е да го потценувам таканаречениот спор за името кој што, од година в година, прерасна во нешто многу повеќе, и нешто многу поглупаво. повеќе…

0.0000000000000

Трговија со влијание-кривично дело кое тешко се открива


Оригинален напис: Правдико на 17-04-2018.

Автор: Вања Михајлова Извор: Правен дијалог бр. 17 – март 2018 Трговијата со влијание е вид на корупција, која иако е криминализирана, многу малку  е позната меѓу НВО, медиумите  кои се бават со проблемот на корупција, но и за пошироката…

0.0000000000000

Фејзи Азири, обвинет во „Монструм“ во болница го чуваат алфи


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2018.

По информацијата дека Фејзи Азири, обвинет во Монструм, е во бегство, односно не се вратил во затворот по прекинот кој го имал за лекување, неговиот адвокат Насер Рауфи за „Фокус“ потврди дека Азири е во болница. „Вечерва друштво му прават…

0.0000000000000

Единствена Македонија најавува аболиција и потоа оставка од Иванов?


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2018.

Партијата Единствена Македонија вечерва испрати покана за прес конференција на која ќе бара предвремени парламентарни избори, но и претседателски, поради, како што вели, најавената аболиција и оставка од претседателот Ѓорѓе Иванов. -Единствена Македонија утре ќе одржи прес конференција на која…

0.0000000000000

Димитров: Не помина ни една година од 27 април, каде беше Македонија тогаш, а каде е денес?


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2018.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека Македонија има добар напредок во пет области од Извештајот за напредок од ЕУ. -Го чекаме Хан доцна вечерва да пристигне во Макеоднија и утре на рака…

0.0000000000000

И Албанија доби препорака за преговори со ЕУ, Србија условена со Косово


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2018.

Европската комисија денеска препорача Македонија и Албанија да почнат преговори за членство во Европската унија. Еврокомесарот за добрососедска политика и проширување Јоханес Хан изјави дека препораката се базира на направената длабока анализа, а ЕУ треба соодветно да одговори на тие…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock