adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Здружен проглас на младите во Македонија и Грција по повод преговорите за името


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-04-2018.

Стотици млади луѓе, претежно студенти, од Македонија и од Грција напишаа здружен проглас кој го изразува нивниот став за преговорите околу името. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Вистински американски јунак


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-04-2018.

Беше американски јунак. Пионер кој истражуваше нови светови како што наложува најдобрата американска традиција. Осамен јавач. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

БЕСА на Касами влегува во Владата?


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2018.

Беса на Билал Касами 99 отсто ќе биде новиот владин партнер, брифира за Плусинфо висок функционер на Беса по вечерашната средба меѓу премиерот Зоран Заев и Касами. Состанокот меѓу Заев и Касами за проширување на владеачкото мнозинство се одржал вечерва…

0.0000000000000

Скопски саем: Не сме во банкрот, продолжуваме да постоиме


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2018.

Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации  е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти. Во демантот наведува дека како бренд на Град Скопје постоел…

0.0000000000000

Столтенберг се сретна со Ердоган


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2018.

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска бил во Турција на средба со турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, соопштија од кабинетот на турскиот претседател. Состанокот бил од затворен тип и траел околу еден час. По завршувањето на средбата немаше соопштенија…

0.0000000000000

Могерини: Во интерес на ЕУ е соработка со Западен Балкан


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2018.

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини оцени денеска дека во интерес на Унијата и земјите членки е соработка со Западен Балкан. Могерини наведе дека министрите за надворешни работи на 28 земји членки на ЕУ на…

0.0000000000000

Спомениците на Бадев и Атанасовски чинат 1.200.000 денари, Кисела Вода ќе постави уште два споменици


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2018.

Спомениците на Никола Бадев и Пеце Атанасовски официјално се поставени на 28 декември 2017 година, а нивната сума изнесува вкупно 1.200.000 денари, велат од општина Кисела Вода за „Фокус“. Од таму додаваат дека нивното поставување е согласно „Програмата за поставување…

0.0000000000000

Димитров: Едвај чекам да го прочитам Извештајот од ЕК


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2018.

Се надевам дека ќе имаме чиста препорака за отпочнување преговори за членство во Европската унија, порача вечерва шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, во своето обраќање пред учесниците на регионалната конференција по повод 10-годишнината од формирањето на Европскиот фонд за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock