adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Спектрите на кусиот расказ во едицијата – Друга приказна


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-04-2018.

Кон едицијата Друга приказна, Уредници: Никола Гелевски, Иван Шопов, Скопје. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Дивите депонии и понатаму го загадуваат Скопје


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-04-2018.

Во Македонија има околу 1000 „општински“ депонии, а една од нив е во општина Гази Баба. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Реформи во МВР за враќање на довербата кај граѓаните


Оригинален напис: Правдико на 15-04-2018.

Во Министерството за внатрешни работи во тек се сериозни реформи, кои имаат за цел да го вратат угледот на министерството и да ја вратат довербата кај граѓаните. Актуелното раководство на МВР ги презема неопходните мерки за надминување на состојбите кои…

0.0000000000000

Независноста на судството како предуслов за заштита на човековите права


Оригинален напис: Правдико на 15-04-2018.

Автор: Доц. д-р Марјан Габеров Извор: Правен дијалог бр. 17 – март 2018 Остварениот степен на независност на правосудниот систем претставува клучен индикатор за достигнатото ниво на владеење на правото и демократијата во една земја. Правосудниот систем има пресудна улога…

0.0000000000000

Полицијата си замина од местото каде беше удрено детето, немала услови за работа поради демонстрантите


Оригинален напис: Фокус на 15-04-2018.

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа, објави Макфакс. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е прв пат на оваа улица…

0.0000000000000

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-04-2018.

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено 10-годишно момче, кое според раскажувањата на очевидците,…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Граѓаните до полицијата: Ако не го викнете градоначалникот за пола саат, ќе гори цела населба


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-04-2018.

Ако не го викнете градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, за половина час, ќе гори цела населба, му рекоа собраните граѓани на заменик командирот од полициската станица Ѓорче Петров, кој пристигна на улицата Борис Серафов, за да ги слушне барањата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock