adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Советот за безбедност на ОН ја отфрли руската резолуција за Сирија


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2018.

Советот за безбедност на ОН ја отфрли денеска резолуцијата на Русија, со која се осудува „агресијата“ на САД и нивните сојузници против Сирија. Текстот го поддржаа само Русија, Кина и Боливија. Осум земји гласаа против, а четири беа воздржани. За…

0.0000000000000

ЗСРМ: Во стручните служби на училиштата да се вработуваат и социјални работници


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2018.

Здружението на социјални работници на Македонија (ЗСРМ) искажува загриженост од видеото за врсничко насилство во училиштето во Неготино и смета дека социјалниот работник треба да биде дел од стручните служби во училиштата. Во реакција до медиумите посочува дека психичкото вознемирување,…

0.0000000000000

Русија во ОН: Зарем сакате да ја вратите Сирија во камено време?


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2018.

Рускиот амбасадор во Обединети нации, Василиј Небензја на денешната седница на Советот за безбедност на ОН изјави дека во воздушниот напад на САД, Велика Британија и Франција погодени се научни постројки, кои служеле за подобрување на економијата на земјата. –…

0.0000000000000

Вардар се пласираше на фајналфор, публиката и ракометарките плачеа


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2018.

Женскиот тим на Вардар попладнево го одигра најемотивниот меч во овој состав. Денеска на домашен терен го победија Митијланд со резултат 32-25 и со тоа се пласираа на Фајнал турнирот на Лигата на шампионите каде ќе се борат за врвот…

0.0000000000000

Српските медиуми во емисија обвинуваат за несредениот гроб на Есма, нејзиниот внук вели дека од Бутел му создаваат препреки


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2018.

Гробот без спомен плоча на една од најголемите хуманитарки во регионот, Есма Реџепова – Теодосиевска повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста. Ако лани за истиот се пишуваше во нашите медиуми, сега и српските весници и телевизии се…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ немаше слух за амандманите со кои се предлагаше покачување на платите на професорите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2018.

„Ниту професорите, ниту студентите немаат полза од тоа што приоритет на СДСМ е да му опонира на ВМРО ДПМНЕ наместо да се труди да обезбеди повеќе средства за високото образование. Ваквото однесување е резултат на нивната неспособност и незнаење. СДСМ…

0.0000000000000

Заев: Сакаме брифинзите со новинарите да бидат редовни и во фази кога заокружуваме одредени процеси


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2018.

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и вицепремиерите Радмила Шекеринска и Бујар Османи денеска учествуваа отворениот брифинг со претставници на медиумите на темата „Економија, реформа и интеграција на Република Македонија“. Во своето воведно обраќање пред новинарите, премиерот Заев…

0.0000000000000

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години не направи ништо за подобрување на статусот на професорите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2018.

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Зекир Рамчиловиќ од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ партијата којашто со 11 годишното неодговорно и криминално владеење го урниса образовниот систем и нанесе огромни штети врз високото образование нема никаков кредибилитет да зборува за…

0.0000000000000

Османи: Треба да реагираме на кршењето на Уставот од страна на Иванов


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2018.

Државата мирно гледа како првиот човек одговорен за заштита на Уставот најфлагрантно го крши Уставот и со тоа не ја почитува волјата на мнозинството граѓани на Република Македонија. Треба да реагираме сите бидејќи тоа создава ситуација на преседан кога преку…

0.0000000000000

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Аеродром повеќе не е најурабното и најпосакуваното место за живеење во градот Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2018.

Дејан Митески од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека на денот кога општина Аеродром го прославува својот 13-ти роденден може да се констатира дека општината повеќе не е најурабното и најпосакуваното место за живеење во градот Скопје. –…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock