adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Меѓународните истражители потврдија дека Сергеј Скрипал бил отруен со нервен агенс


Оригинален напис: Правдико на 12-04-2018.

Меѓународните инспектори за забрана на хемиско оружје ја потврдија анализата на Велика Британија за видот на нервниот агенс со кој бил отруен поранешниот руски шпион.

Организацијата за забрана на хемиско оружје не го именуваше нервниот агенс како „новичок“, но рече дека се согласува со наодите на Велика Британија за неговиот идентитет.

Русија негираше дека стои зад нападот врз Сергеј и Јулија Скрипал во Салсбери, како што тврди британската премиерка Тереза Мај. Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон, рече дека нема сомнеж што било употребено во труењето.

„Не постои алтернативно решение за тоа кој е одговорен, само Русија има средства, мотив и записи“, рече Џонсон.

Тој рече дека Велика Британија ја повикала ОПЦВ да ги тестира примероците за да се обезбеди доследност до меѓународните протоколи за хемиско оружје.

Организацијата ја идентификува токсичната хемикалија со своја комплексна формула, во класифициран извештај кој не е објавен.

Извор: Макфакс


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock